Tokyo’daki hayaletler: 5 tüyler ürpertici gizem

Tokyo'daki hayaletler: 5 tüyler ürpertici gizem

Tokyo’ya gitmeyi mi düşünüyorsunuz? Şehir efsanelerine inanıyorsanız, kentte hayaletlerin bulunduğu 30 yer var. Geceleri bu yerlerde soğuk, yürekleri parçalayan çığlıklar duyuluyor ve belli belirsiz silüetler görülüyor. Sputnik’in cesur muhabirleri Tokyo’daki en korkunç 5 yeri ziyaret etti. Kente gidip gitmeyeceğinize, bundan sonra siz karar verin.

AKASAKA WEEKLY MANSION: KANLI HİKAYE

Akasaka Weekly Mansion, Japonya’da kanlı bir olaya sahne olmasıyla biliniyor.
Temmuz 2003’te ilkokul öğrencisi 4 çocuk kaçırılmış ve çocukların fahişeliğe zorlandığı Petit Angel Date Club isimli bir genelevin sahibi tarafından bu binadaki bir eve kilitlenmişti. Çocuklar burada elleri ve gözleri bağlı şekilde 4 gün oturmuştu. Birkaç gün sonra da çocukları kaçıran kişi evin bir odasında intihar etmişti. Zanlının ölümünden sonra çocuklardan biri evden kaçıp yardım çağırabilmişti.
Bu olaydan sonra Tokyo’da reşit olmayan çocukların bulunduğu porno stüdyoları ve genelevlerin tümü kapatılmıştı. Yeraltı dünyasından bu sektörle ilgili ortaya çıkarılanlar birçok önemli kişilerin itibarına gölge düşürmüştü, bu nedenle konu kapatılmıştı. Uğursuz bina ile ilgili söylentiler o günden beri devam ediyor.
Sputnik muhabirleri Akasaka Weekly Mansion’a gittiklerinde ise binanın yıkıldığını ve yerine 2 yeni otelin inşa edildiğini gördü. Fakat hayaletler bu uğursuz yerden gidecek mi, yoksa yeni binalara mı yerleşecekler?
HAKONE DAĞI: GİZEMLİ KEMİKLER
Japonya İmparatoru Meiji döneminde tepede savaş sonrasında yıkılan bir askeri okul vardı. 1989 yılında ise parkta Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü inşa etmeye karar verilmişti. İnşaat çalışmaları sırasında zeminden insan kemikleri çıkmıştı. Kemiklerin gömülü olduğu yerde ne bir belge ne de kemiklerin kimlere ait olduğunu gösteren başka bir şey vardı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalardan biri, kemiklerin savaş zamanında yapılan deneylerin kurbanlarına ait olduğu.
ZŌSHİGAYA MEZARLIĞI: HUZURSUZ RUHLAR
Zōshigaya Mezarlığı, 10 hektarlık alanıyla Tokyo’nun farklı dinlere mensup birçok insanın kabir ve gömütünün bulunduğu en büyük mezarlıklarından biri. Görgü tanıkları günün herhangi bir saatinde mezarların arasında bir insan sureti gördüklerini ve ağaçların arasından beyaz kolların uzandığını ileri sürüyor.
Geçmişte bu dev mezarlıkta en az 3 kişi intihar etti.
Bu kişilerin huzura eremeyen ruhları şimdi de buradaki yalnız gezginleri korkutuyor. Beyaz mezar taşları, haçlar, Budist mezarları arasında yürürken içinizi nahoş bir ürperti alıyor.
DORYODO TAPINAĞI: ÖLÜM LANETİ
Karanlık çöktükten sonra Otsukayama parkına gitmeyin! Parkta hiç ışık yok, bu nedenle saat 18:00’den sonra tamamen bir karanlık hakim oluyor ve terk edilmiş Doryodo Tapınağı’nın ay ışığındaki görüntüsü de görüntünün korkunçluğunu arttırıyor.
Parkta ilk cinayet 1963 yılında gerçekleşti. Kimliği bilinmeyen bir kişi yaşlı bir kadını öldürdü ve soydu.
Kadının cesedi tapınakta bir yerde bulundu. Kanı etrafa saçılmış, boğazı ve göğsü bıçakla yarılmıştı. Bu vahşi cinayet kamuoyu tarafından duyulduktan sonra tapınak kapatılmıştı.
10 yıl sonra, 1973 yılında Doryodo Tapınağı’nın yakınlarında 6 aydır kayıp olan bir kız öğrencinin cesedi bulunmuştu.
Okulundaki bir profesör genç kızı öldürmüş, bir süre sonra da karısı ve çocuklarıyla birlikte intihar etmişti.
Olaydan bir 10 yıl sonra ise kimliği belirsiz bir kişi terk edilmiş tapınağı yaktı. Tapınaktan geriye sadece zemini kaldı.
KOMİNE TÜNELİ: GERÇEK HAYALET!
Sputnik ekibinin hayaletli mekanlara büyük bir kuşku ile gittiğini itiraf etmek gerek. 21. yüzyılda hayaletlere kim inanır ki? Fakat Komine Tüneli’nde gerçekten korktuk.
Tünelin yakınlarında 1989 yılında insan eti yiyen bir manyağın öldürdüğü, tahrip edilmiş bir ceset bulundu.
Kız çocuklarının vahşice öldürüldüğü cinayet hikayeleri Japonya’da 80’li yılların sonunda yaygın hale gelmişti. Fakat tünel cinayetler yüzünden değil, çok eski ve güvenlik standartlarını karşılayamamasından dolayı kapatıldı. 2006 yılında yeni bir tünel açıldı. Komine Tüneli ise korkunç hikayeleri sevenlerin akın ettiği bir yer haline geldi.
Birçok kişi bu tünelde küçük bir kızın hayaletini gördüğünü ileri sürüyor.
Sputnik güneşli bir pazar gününde tünele gitti. Tünele gitmek için masalsı güzellikteki bir ormandan geçilmesi gerekiyordu. Ancak anlatılan hikayelerin yarattığı duygu tünelde keskin bir şekilde hissediliyordu. Tünelin bir kısmı 24 saat aydınlatılıyor, ancak ucu o kadar karanlık ki, burnunuzun ucunu göremiyorsunuz.
Korkuyu yenip içeriye girmek için çok daha fazla vakit gerekiyordu. Kendinden emin olmayan birkaç adımdan sonra paniğimiz geçti ve içeride korkulacak hiçbir şey olmadığını gördük. Tünelden çıkıp otoyola ulaştık ve otobüse bindik.
Korkumuz da geçti. Sonra fotoğraflardan birinde… hayalet gördük!?
kizilay_banner_728X090