Dünyaca ünlü 160 fenomen İstanbul’a geliyor

Dünyaca ünlü 160 fenomen İstanbul'a geliyor

Dünyaca ünlü 160 fenomen İstanbul’a gelip Belgrad ormanında yürüyecek. Beşiktaş ve Kadıköy sokaklarını tüm dünyayla paylaşacak

Türkiye’de turizm sektörü geçtiğimiz 2 yılda girdiği krizde büyük kayıplar yaşadı. Alınan önlemlerle kayıplarının büyük bölümünü telafi eden sektör turist sayısı olarak istenilen seviyeleri görse de ne eski oda fiyatlarını yakalayabildi ne de turizm gelirini istenilen şekilde artırabildi.

500 milyon

Ancak şimdilerde Türkiye yüksek turizm geliri için çok önemli bir ev sahipliğine hazırlanıyor. Aralık ayında gerçekleştirilecek İnflow Global Summit 2018 kapsamında 160 yabancı İnfluencer yani sosyal medya fenomeni İstanbul’a gelecek. Bunlardan 30’u 3 grup halinde İstanbul’un arka sokaklarında, sahillerinde ve parklarında gezecek. Dünyada çok büyük yönlendirme etkisine sahip bu fenomenler yaptıkları paylaşımlarla satın alma gücü yüksek 500 milyon kişiye etki edecek.

View this post on Instagram

How to deal with the pain? If you didn’t know the Realfashionist profile was born like a pearl from the pain. . Do you know how pearl is created? It is created out of a disturbance: a grain of sand, finds its way inside an oyster’s shell. To protect itself, from that pain, the oyster releases a substance to cover that grain of sand. That’s how pearl is made. That’s how Realfashionist is made. Some fill the hole with busyness. Some with work. Some with social lives. With booze. With relationships. Me? I guess I try and fill the hole with words. Even now every time I think about it, it never fails to wind me. Startle me. Stop me in my tracks. And I wonder will I ever, ever, get used to it? As the initial tears of shock dry up, what’s left behind slowly sinks down into me. And makes the life that’s left behind just that “little bit” heavier that it was before. Will I ever adjust, I wonder to myself, to the fact that my son @miljanovicstefan is gone? #rememberstefan👼🏼 #nofasterthanlife

A post shared by Zaklina Berrido Pisano (@realfashionist) on

Bisiklete binecekler

Dubai’ye giden bir turistin günlük 570, Londra’ya giden bir turistin günlük 150 dolar harcama yaptığını söyleyen INFLOW Summits Kurucusu Afşın Avcı, İstanbul’da bu rakamın 103 dolarda kaldığını ve uzun süredir artmadığını söyledi. İstanbul’a gelen turistlerin yarımadaya hapsolma gibi kötü bir alışkanlığa sahip olduğunu bunun da harcamalara olumsuz etki ettiğini söyleyen Avcı, “Etkinlik kapsamında dünyanın en etkili insanlarını Türkiye’ye getirip bir konferans düzenleyeceğiz. Bu fenomenler İstanbul’da paylaşımlar yapıp dünya vatandaşlarına bir nevi çağrıda bulunacak. Ancak biz bunların içinden 30 tanesi ile çok özel bir çalışma yapacağız. Bunlar Belgrad ormanında yürüyüş yapacak, Arnavutköy’de balık yiyecek, Caddebostan’da bisiklet sürecek, Beşiktaş ve Kadıköy’de çarşıyı gezecek” şeklinde konuştu.

Milyonları etkileyecek

İşte her paylaşımı ile İstanbul’u milyonlara tanıtacak bazı isimler: Alice, Farah ve Nadine Abdel, Aziz ve Zaklina Berrido Diana Curmei, Eslimah, Kristina Makeeva, Michael Zee, Yasmina Olfi, Kate& Olly, Sendi Skopljak, Lisa Tellbe, Arian Zamani, Saif Ben Ammar, Alina Frendy, Habiba Da Silva.

Yeni pazar açıyor

Daha önce kriz döneminde Antalya’da bu etkinliğin gerçekleştirildiğini ve etkinlik sırasında 69 influencer tarafından yapılan 55 bin 156 paylaşımın dünyada 292 milyon 326 bin 37 kişiye ulaştığını belirten Afşın Avcı, “Bu insanların milyonlarca takipçisi olan insanlar. Hem sosyal medyada hem yazılı medyada her içerikleri ilgiyle takip ediliyor. Bu kadar fenomen bir anda Antalya’dan binlerce fotoğraf paylaşınca dünyada “Antalya’da ne oluyor?” sorusu soruldu. İlgi bir anda buraya kaydı. Antalya o dönemde özellikle Güney Amerika pazarı gibi daha önce hiç turist çekemediği pazarlardan çok etkili rezervasyonlar aldı. Alternatif pazarlar oluştu” ifadelerini kullandı.

Yazılımla nokta atışı

Inflow Global Summit 2018’e katılacak fenomenleri yerli bir yazılımla seçtiklerini belirten Afşın Avcı, “Bu yazılım yüzlerce fenomen arasından etkileşim oranı, takipçi sayısındaki değişim, takipçilerinin takipçi sayısı ve takipçilerinin ilgi alanlarına göre Türkiye’nin ihtiyaçlarına en uygun İnfluencer’ları belirledi. Hedef kitle daha çok para harcayan. Gittikleri yerlerde özel mekanlar arayan. Özel planlar yaparak seyahat planlayan insanlar” dedi.

kizilay_banner_728X090