Bunları yapabiliyorsanız toplumun %80’inden farklısınız!

Bunları yapabiliyorsanız toplumun %80'inden farklısınız!

Ağza yumruk sokabilmek, dirseği yalamak, yılan gibi dilden sıvı çıkarmak ve dahası… Kalıtımsal olarak gelen bazı özellikler sayesinde vücuduyla ilginç hareketler yapan insanlara siz de şahit olmuşsunuzdur. Peki ya, bu kalıtım özelliklerinin nereden geldiğini biliyor musunuz?

Dili içeri doğru bükmek, işaret parmağını geriye yatırmak gibi izlemesi gereksiz haz veren hareketleri yapıyor olmak farkındalık yaratan bir durum mudur bilinmez; ancak tüm bunların genetikle alakalı olduğu gerçeği ortada. Eğer tüm bunları yapabiliyorsanız; toplumun %80’inden farklısınız demektir.
İşte size “Olsa iyidi, ama olmasa da olur” diyebileceğiniz kalıtımsal özellikler!

Hipermobilite

Parmağınızı, aynı kola değebilecek kadar bükebilme hali. Bu, daha da az kişinin sahip olduğu bir özellik.

Bir yılan gibi sıvı çıkarmak

Eğer dilinizin ucunu damağınıza bastırınca ağzınızdan bir parça tükürük sıçrıyorsa, tıpkı zehrini fırlatan bir kobra gibisiniz. Ender görülen özelliklerden biri.

Patlak göz sendromu

Dünya’da bunu yapan 13 kişi olduğu kanıtlara geçti. Ancak daha fazla kişi olabileceği de düşünülüyor.

Dirsek yalayabilmek

İlk düşünüldüğünde çok basitmiş gibi görünen bu işi deneyip de yapamayan onlarca insan görmüşsünüzdür. Buna rağmen “İnsanlar dirseğini yalayamaz” yalnızca bir sanıdır. Çünkü bazı insan nüfusunun küçük bir kısmı da olsa, dirseğini yalayabiliyor.

Ağza yumruk sokabilmek

Elinizi yumruk yapın ve ağzınızı olabildiğince açın. Eğer yumruğunuz ağzınıza giriyorsa, tebrikler! Toplumda bunu yapabilen çok az insan var.

Bunları yapabiliyorsanız toplumun %80'inden farklısınız!

Toplumun %80’inden farklısınız!

Tüm bu hareketleri yapabiliyorsanız, toplumdan farklısınız demektir.

 

 

 

kizilay_banner_728X090